Opis trasy

Dystans ?
6 km

Stopień trudności ??
- bardzo łatwa

Dla kogo ?
- rodziny z dziećmi
- początkujący amatorzy

Szlak został wytyczony (przy udziale dzieci) z myślą o rodzinach i osobach mniej doświadczonych. To 6 kilometrów szerokich i wygodnych duktów prowadzących przez las Sobieskiego tworzących pętlę. Trasa zaczyna się i kończy na leśnym parkingu przy ul. Kościuszkowców vis a vis kościoła św. Feliksa z Kantalicjo.

Na parkingu znajduje się miejsce dla kilkunastu aut oraz altana, pod którą możemy przygotować się do dalszej jazdy lub zjeść śniadanie. Do startu i zarazem mety „Żółtej frajdy” można dostać się autobusem. Na pobliskiej pętli bieg kończy linia 520 startująca z centrum z przystanku Metro Politechnika. Od stacji PKP Gocławek dzieli nas mniej więcej dystans 1 kilometra.

Trasa zaczyna się za zielonym szlabanem i prowadzi szerokim i dobrze ubitym leśnym duktem.
Po trasie jedzie się wygodnie i łatwo. Nie ma tu grząskich piasków ani innych utrudnień. Jedziemy w otoczeniu monumentalnych dębów i klonów. Po kilometrze trasa skręca w prawo i dalej prowadzi kolejnym ubitym duktem. Z jej pokonaniem nie będą miały problemów nawet małe dzieci. W połowie drogi zlokalizowana jest kolejna altana z siedziskami. To idealne miejsce na krótki przystanek i drugie śniadanie.

Jazdę kontynuujemy linią skręcając tym razem w lewo. Po kolejnym kilometrze powinniśmy natrafić na następną altanę. Tu możemy zatrzymać się na chwilę i obejrzeć schowane tuż obok leśne jeziorko. Dalej szlak prowadzi już w kierunku punktu startu w tym przypadku także mety. Trasa powinna zająć około godziny. Doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi oraz jako rekreacyjna przejażdżka.